ورود

در باره سیمادرس

سیمادرس همراه شما در تولید دانش و نشر دانش

دوره مدیرعامل حرفه ای

مدیر عاملی را در مرکز کسب و کار دانشگاه خلیج فارس بیاموزید

مرکز آموزش آنلاین سیمادرس مجموعه نوپایی است که فعالیت خود را از سال 1396 شروع کرده است. این مجموعه با همت تعدادی از اعضای هیئت علمی در دانشگاه شکل گرفته است. عمده فعالیت این مجموعه در سال نخست، انجام الزامات شکل گیری قانونی این مرکز بوده است. گرفتن مجوزهای مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال، مجوز دانش بنیان، مجوز استقرار در مرکز رشد دانشگاه خلیج فارس و نیز پارک علم و فناوری خلیج فارس از جمله فعالیت هایی بوده است که این مرکز در سال نخست خود دنبال کرده است. انجام ملاحظات نرم افزاری یادگیری و یاددهی سیمادرس گام دومی بوده است که این مجموعه برداشته است. در نهایت در نیمه دوم سال 1397 نرم افزار و سایت این مرکز راه اندازی شد و محتواهایی برای خوانندگان بر روی آن قرار گرفت. این مجموعه رسالت خود را در فراهم آوردن فضایی برای مدرسین برای تدریس آنلاین و یادگیری آنلاین میباشد. مدیران این مرکز، اینده نیکی را برای این مرکز در نظر دارند و برای رسیدن به این چشم انداز در تلاش هستند.

حوزه کاری مرکز آموزش آنلاین سیمادرس به یادگیری الکترونیکی محدود است. یادگیری و یاددهی دو عنصر مهم در یادگیری آنلاین هستند. مرکز آموزش آنلاین سیمادرس، از یکسو خود را متعهد به خواسته های مدرسین میداند و در تلاش است تا خدمات مورد نیاز آنها را فراهم آورد تا بتوانند با راحتی بیشتر، دوره های آنلاین خود را آماده کنند. کمک و مشاوره به مدرسین در ساخت دوره و انتخاب تجهیزات مناسب برای ضبط دوره و آموزش نرم افزارهای ضبط دوره های آنلاین از جمله خدماتی که مرکز آموزش آنلاین سیمادرس به ارائه آنها متهد است.

از سوی دیگر سامانه آموزش آنلاین سیمادرس خود را متعهد به کسانی میداند که در صدد یادگیری خود هستند و دوست دارند تا از جدیدترین مفاهیم و نظریات و نرم افزارها در حیطه تخصصی خود اطلاع یابند. بر بستر آموزش سیمادرس، مخاطبان میتوانند دوره های خود را انتخاب کرده و آنها را به صورت آنلاین مورد استفاده قرار دهند. سیمادرس خود را محدود به حوزه خاصی نکرده است و همه یادگیران و همه مدرسان را مورد پوشش قرار می دهد. 

یکی دیگر از تفاوت های مرکز آموزش آنلاین سیمادرس با سایر پلتفرم های مشابه، رویکرد "مشارکتی محور" در تولید و نشر دانش است. در این بستر مدرس و دانشجویان میتواند در یک فرایند تعاملی با همدیگر مشارکت کنند. گروه های بخث تخصصی برای دانشجویان هر محتوای آموزشی تدارک دیده شده است و آنها میتوانند دانستنی های جدید در این حوزه را مورد بحث قرار دهند. امکان تعامل با مدرس و امکان تعریف رخدداد برای یک محتوای آموزشی خاص از جمله ویژگی هایی سامانه آموزش آنلاین سیمادرس است.

علاوه بر این در پلتفرم آموزش آنلاین سیمادرس، مدرسین میتوانند در هر لحظه دوره خود را مورد بازنگری قرار داده و فایلهای جدید و یا مطالب جدیدی را به دانشجویان خود ارائه و یا به دوره خود اضافه کنند. علاوه بر این امکان دادن تکلیف توسط دانشجویان نیز فراهم است. به بیان دیگر در این ساختار، هر چه که یک مدرس نیاز داشته باشد مهیا شده است.

سامانه سیمادرس به گونه ای طراحی شده است که دانشجو پس از اتمام دوره آموزشی خود، میتواند گواهینامه خود را دریافت دارد. البته لازم به یادآوری است که این گواهینامه مستلزم قبول شدن دانشجو در آزمون های دوره ای و آزمون پایانی است که در هر دوره برگزار میشود. پرسشهای بسته به فراخور محتوای آموزشی ونظر مدرس میتواند بصورت تشریحی و یا چند گزینه ای و یا حتی موردکاوی و ارسال تکلیف باشد. این نظر مدرس هست که برای دوره خود، ساختار دوره آموزشی را به چه شکل چیدمان کرده است.

آزمون ها بسته به نظر مدرس میتوانند قابل تکرار بوده و یا اینکه تنها یکبار تکرار شوند. در این سامانه این مدرس است که تعیین میکند که این دوره با چه کیفیتی انجام شود. تیم سیمادرس در ابتدا روی گزینش دوره تمرکز کرده و در صورت دادن مجوز به مدرس برای تدریس، این مدرس است که ملاحظات مربوط به دوره خود را برای سیستم تعریف میکند.

شعار ما در سیمادرس ساده است. جمله ای از بزرگمهر حکیم که باور داشت همه چیز را همگان دانند. پذیرش این سخن بدان مفهوم است که ما دانش را نعمتی فراگیر و همگانی میدانیم.بر این باوریم که هر انسانی، حتما در نزد خود چیزهایی را میداند که میتواند آن را به دیگران منتقل کند. به همین منظور شرایط ما برای تدریس در سیمادرس بر روی مدرک فرد متمرکز نیست هر انسانی که فکر میکند دانسته هایش میتواند توسط دیگران مورد استفاده قرار گیرد، میتواند از فضای سیمادرس برای انتشار دانسته هایش استفاده کند. کیفیت طراحی و تدوین محتوای آموزشی برای ما مهم است و تلاش داریم تا بهترین و کیفی ترین محتواها را برای خوانندگان فرا]م آوریم. برای تدریس در سیمادرس تنها کافی است که فرم تدریس را پر کرده و ارسال کنید و همکاران ما در سیمادرس، حساب کاربری شما را به مدرس ارتقا میدهند پس از آن شما یک تکه از فیلم دوره خود را برای ما ارسال میکنید و در در صورت تایید میتواننید دوره خود را بر روی سایت سیمادرس بارگذاری کنید

تدریس در سیمادرس

 

 

تیم اجرایی سیمادرس

با توجه به ماهیت مرکز، که بر روی یادگیری آنلاین متمرکز است تلاش شده است تا امور مربوط به تدریس و یادگیری در مرکز، به شکل کاملا آنلاین اجرا شود. به بیان دیگر فرایندهای کاری در این مرکز توسط سیستم اجرا شده و توسط تیم اجرایی نظارت میشود. در این راه از خدمات افراد زیادی بهره برده ایم از تیم کامپیوتری گرفته تا کسانی که در انجام این کار به ما مشاوره داده اند.
خوشحال هستیم که اکنون، محصولی را فراروی علاقمندان به آموزش و یادگیری قرار داده و در این راه برای بهبود آن، خواهیم کوشید. بزرگترین سرمایه ما در این مسیر، عشق و علاقه ای است که در شما و در خودمان در خصوص یادگیری می بینیم. امیدوارم که این نهال تازه شکفته شده، روز به روز پویاتر و قوی تر شده و بتواند در به اشتراک گذاری دانش در این مرز و بوم کمک کند.

سیدیعقوب حسینی [ مدیر مرکز ]

                         

  مریم شجاعی خو [ کارشناس تولید محتوا ]

                         

    

   دکتر مانی آرمان [ مشاور آموزشی ]

                        

              

              

     

    احمدرضا کمالی [ مدیر اجرایی ]

                          

               

      

     همه حقوق این وبسایت به مرکز آموزش آنلاین سیمادرس تعلق دارد و هر گونه کپی از آن ممنوع است.        
     X