ورود

تجارت الکترونیکی در دنیا در سال 2017

تجارت الکترونیکی دنیا در سال 2017

این پرسش که حجم تجارت الکترونیکی در دنیا چه میزان است، پرسشی است که پاسخ آن برای خیلی از افراد، جذاب به نظر می‌رسد. نه تنها این پرسش بلکه پرسش‌هایی به مانند اینکه چند درصد از جمعیت دنیا تجربه خرید الکترونیکی را داشته‌اند؟ متوسط درآمد ناشی از تجارت الکترونیک در کشورهای مختلف چگونه است؟ و در نهایت اینکه متوسط درآمد به ازای هر کاربرد چقدر است، کنجکاوی هر انسانی که در زمینه تجارت الکترونیک و بازاریابی دیجیتال مشغول به کار است را برمی انگیزد. در این نوشتار کوتاه در صدد پاسخ به این پرسش‌ها برآمده‌ایم و تلاش کرده‌ایم تا به کلی‌ترین شکل ممکن به این پرسش‌ها پاسخ دهیم.

آمارها حکایت از آن دارند که در سال 2017، یک میلیارد و ششصد و ده میلیون نفر (1610000000) ؟ تجربه خرید الکترونیکی را داشته‌اند. این میزان استقبال در مقایسه با کل جمعیت جهان که در حدود هفت میلیارد و نیم نفر است به نظر استقبال زیادی است. به بیان دیگر می‌توان بیان داشت که ضریب نفوذ خرید آنلاین برابر با 22 درصد می‌باشد. یعنی از هر 100 نفر در دنیا، 22 نفر تجربه خرید آنلاین داشته‌اند. به نظر می‌رسد این روند در حال همه گیر شدن است و بخش عمده‌ای از مردمان دنیا به سمت خریدهای انلاین تمایل پیدا کرده‌اند. از سوی دیگر کسب و کارهای مختلف، اینترنت را فضایی یافته‌اند که می‌توانند محصولات و خدمات خود را در هفت روز هفته و بیست و چهار ساعت شبانه روز و بدون تحمل هزینه‌های زیاد نیزوی انسانی و زیرساخت‌های فیزیکی فروش حضوری ارائه کنند.

حجم تجارت آنلاین در سال 2017 به عدد خیره کننده نزدیک به دو تریلیون دلار رسیده است (915/1 تریلیون دلار). این عدد در تجربه خریدهای الکترونیکی و آنلاین، عدد بسیار بزرگی است. امروزه بخش عمده ای از کسب و کارها در دنیا، محصولات خود را بر بستر اینترنت ارائه کرده و از این طریق با مشتریان خود ارتباط برقرار کرده و محصول خود را به فروش رسانده و قیمت آن را بر پایه همین شبکه جهانی اینترنت دریافت می‌دارند. بازاریابی دیجیتالی نیز برای بهره گیری از همین فرصت، مورد توجه مدیران، تولیدکنندگان و کارافرینان قرار گرفته است. به نظر می‌رسد بدون توجه به بازاریابی دیجیتالی نتوان از فرصت‌های ایجاد شده در این بازار، استفاده کرد. متوسط درآمد تجارت الکترونیکی به ازای هر نفر در دنیا معادل 1189 دلار آمریکا است که به نظر متوسط بالایی است.

کلنیک بازاریابی تیارا به خوبی به نقش و اهمیت تجارات الکترونیک در زندگی انسان امروزین واقف بوده و تلاش کرده است تا در زمینه طراحی و تدوین برنامه، راهبرد و اهداف بازاریابی دیجیتالی و نیز اجرای این برنامه به شرکت‌ها کمک کند. کلینیک بازاریابی تیارا در چالش‌های کسب و کار، فرصت‌های جدیدی را جستجو کرده و در پی آن است تا مدیران شرکت‌ها و کارافرینان را در این زمینه یاری رساند.

آگوست 25, 2020
همه حقوق این وبسایت به مرکز آموزش آنلاین سیمادرس تعلق دارد و هر گونه کپی از آن ممنوع است.        
X